| Name | Stainless Steel Embossed Plate 304 |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 2mm |
| Type | Enbossed Sheets |
| Surface | Patterns |
| Name | Stainless Steel Sheets SS304 |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 0.4mm 0.3mm |
| Type | Sheet/Plate |
| Surface | 2B / BA / 8K |
| Name | 201 Chinese Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Grade | 201 |
| Thickness | 0.4mm 0.5mm |
| Type | Stainless Steel |
| Surface | 2B / BA / 8K |
| Name | 201 Chinese Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Grade | 201 |
| Thickness | 0.4mm 0.5mm |
| Type | Stainless Steel |
| Surface | 2B / BA / 8K |
| Name | 201 Chinese Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Grade | 201 |
| Thickness | 3mm 4mm |
| Type | Sheets |
| Surface | No.1 / 2B |
| Name | 430 420 410 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Grade | 430 420 410 |
| Thickness | 3mm 5mm |
| Type | 400 SS Inox Sheets |
| Surface | No.1 / 2B |
| Name | 304L Stainless Steel Sheets SS Coils |
|---|---|
| Grade | 304L |
| Thickness | 0.6mm 0.8mm |
| Type | SS Coils |
| Surface | Flat Surface |
| Package | Standard Export Package, Or As Required |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Processing Service | Cutting, Bending, Welding, Etc. |
| Processing Technology | Cold Rolled |
| Technical | Cold Rolled/ Hot Rolled |
| Name | SS304L Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 304L |
| Thickness | 5mm |
| Type | Sheet |
| Surface | Flat |
| Name | SS201 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 201 |
| Thickness | 45mm |
| Type | Sheet |
| Surface | No.1 |