| Name | 304/304L Stainless Steel Mirror Sheets |
|---|---|
| Grade | 304/304L |
| Thickness | 1.8mm |
| Type | SS Plates |
| Surface | Brushed |
| Name | Stainless Steel 201 Sheets |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 0.6mm 0.8mm |
| Type | Plate Sheets |
| Surface | 2B / BA / HL /8K |
| Name | SS201 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 201 |
| Thickness | 5mm |
| Type | Sheet |
| Surface | 2B |
| Name | SS304 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 0.8mm |
| Type | Sheet |
| Surface | 2B |
| Name | SS316L Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 316L |
| Thickness | 2mm |
| Type | Sheet |
| Surface | Smooth |
| Name | SS904L Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 904L |
| Thickness | 3mm |
| Type | Sheet |
| Surface | 8k |
| Name | 16Mn Mild Steel Sheet |
|---|---|
| Grade | 16Mn |
| Length | 6000mm |
| Type | Sheet/Plate |
| Thickness | 50mm |
| Name | 316L Stainless Steel Angle Bar |
|---|---|
| Grade | 316L |
| Thickness | 3mm |
| Size | 63 * 63 * 3mm |
| Color | Bright Grey |
| Name | Galvanized Steel Plates |
|---|---|
| Grade | 1250 × 2500 Mm |
| Thickness | 12mm |
| Certificate | Avaliable |
| Surface | Smooth |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Species | Plate |
| Standard | ASTM, AISI, JIS, DIN, EN |
| Size | As Customer's Requirement |
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |