| Name | SS201 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 201 |
| Thickness | 40mm |
| Type | Sheet |
| Surface | No.1 |
| Name | SS201 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 201 |
| Thickness | 0.8mm |
| Type | Sheet |
| Surface | Smooth |
| Name | SS201 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 201 |
| Thickness | 50mm |
| Type | Sheet |
| Surface | No.1 |
| Name | Stainless Steel Embossed Plate 304 |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 4mm |
| Type | Embossed Sheets |
| Surface | Customized Patterns |
| Size | As Customer's Requirement |
|---|---|
| Package | Standard Export Package, Or As Required |
| Standard | ASTM, AISI, JIS, DIN, EN |
| Processing Technology | Cold Rolled |
| Third Party | SGS ISO |
| Name | 316L Stainless Steel Hairline Sheets Plates |
|---|---|
| Grade | 316L |
| Thickness | 0.8mm |
| Type | Hairline Sheets |
| Surface | Brushed |
| Name | Q355b Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Grade | Q355b |
| Length | 6000mm |
| Type | Sheet/Plate |
| Thickness | 10mm |
| Name | 316L Stainless Steel 8K Sheets |
|---|---|
| Grade | 316L |
| Thickness | 0.6mm |
| Type | Mirror Plates |
| Surface | Brushed |
| Name | Chinese Stainless Steel 304 Sheets Plates |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 8mm 10mm |
| Type | Stainless Steel |
| Surface | 2B BA Brushed Polished |
| Name | SS201 Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Grade | 201 |
| Thickness | 5mm |
| Type | Strip |
| Surface | 2B |