| Name | 400 Series Stainless Steel Sheets Plates |
|---|---|
| Grade | 430 420 410 |
| Thickness | 0.6mm 0.8mm |
| Type | 400 SS Sheets |
| Surface | 2B / BA / HL /8K |
| Name | 304 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 0.5mm 0.6mm |
| Type | SS Sheets |
| Surface | 2B BA |
| Name | SS304 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 25mm |
| Type | Sheet |
| Surface | No.1 |
| Name | SS304 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 15mm |
| Type | Sheet |
| Surface | No.1 |
| Name | SS430 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 430 |
| Thickness | 20mm |
| Type | Sheet |
| Surface | No.1 |
| Name | Hot-Rolled Stainless Steel Sheets 304/304L |
|---|---|
| Grade | 304/304L |
| Thickness | 15mm |
| Type | Hot-rolled Sheets |
| Surface | No.1 |
| Steel Grade | 304 316 316l 430 201 310s |
|---|---|
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Item | Stainless Steel Plate |
| Width | 1000mm-3000mm |
| Species | Plate |
| Item | Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Size | As Customer's Requirement |
| Packing | Standard Sea-worthy Packing |
| Processing Technology | Cold Rolled |
| Material | Stainless Steel |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Species | Plate |
| Length | 2000mm-6000mm |
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Width | 1000mm-3000mm |
| Steel Grade | 304 316 316l 430 201 310s |
|---|---|
| Item | Stainless Steel Plate |
| Processing Technology | Cold Rolled |
| Material | Stainless Steel |
| Technical | Cold Rolled/ Hot Rolled |