| Name | SS201 Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Grade | 201 |
| Thickness | 0.5mm |
| Type | Strip |
| Surface | BA |
| Name | SS304 Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 4mm |
| Type | Strip |
| Surface | 2B |
| Name | Stainless Steel Channel Beam |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 6.5mm |
| Shape | U-bar |
| Customized | Available |
| Name | Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Grade | SGCC 45g/㎡ |
| Thickness | 45g/㎡ |
| Standard | JIS |
| Size | As Customized |
| Name | Prime RAL Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Grade | DX51D 90g/㎡ |
| Zinc Coating | 90g/㎡ |
| Standard | JIS |
| Size | As Customized |
| Name | Galvanized Steel Plates |
|---|---|
| Grade | DC53D |
| Thickness | 5mm |
| Color | Bright |
| Width | 1250MM |
| Name | Tainless Steel Plates 430 Chinese Inox Sheets |
|---|---|
| Grade | 430 |
| Thickness | 1.5mm 2mm |
| Type | Inox Sheets |
| Surface | 2B / BA / 8K |
| Name | Embossed Galvanized Steel Plates |
|---|---|
| Grade | SGCC Z30 |
| Thickness | 3mm |
| Material | GI |
| Process | Checkered |
| Name | Galvanized Steel Coils |
|---|---|
| Grade | DC51D |
| Thickness | Customized |
| Shape | Round |
| Surface | Smooth |
| Name | Galvanized Steel Coils |
|---|---|
| Grade | DC51D |
| Thickness | 1mm |
| Type | Round |
| Surface | Flat |