| Name | SS316 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | 316/316L |
| Thickness | 4mm |
| OD | 27 Mm |
| Length | As Requirments |
| Name | Q355 Mild Steel Sheets Carbon Steel Plates |
|---|---|
| Grade | Q355 |
| Length | As Client's Request |
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 10mm 12mm |
| Name | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | 316L |
| Thickness | 2mm |
| Type | Coils |
| Certiificate | TSO |
| Name | 304 Stainless Steel Bar |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Size | 50*80mm |
| Certificate | BUA |
| Surface | 2B |
| Name | TP316 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | 316/316L |
| Thickness | 2.5mm |
| OD | 33 Mm |
| Length | 3m 5m 5.8m |
| Name | Galvanized Steel Plates |
|---|---|
| Grade | SPCC Z80 |
| Thickness | 8mm |
| Material | Zinced Steel Sheet |
| Spangle | Yes |
| Name | SS304 Stainless Steel Strip |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 5mm |
| Type | Strip |
| Surface | 2B |
| Name | Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Grade | 1250 × 2500 Mm |
| Thickness | 5mm |
| Certificate | ISO |
| Surface | Smooth |
| Name | Embossed Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Grade | SPCC |
| Thickness | 1.8mm |
| Type | Galvanized |
| Surface | Patterns |
| Name | Stainless Steel Coil |
|---|---|
| Grade | 201 |
| Thickness | 1mm |
| Type | Coils |
| Certiificate | Available |