| Name | Mild steel coils |
|---|---|
| Grade | A513 |
| Width | 1200mm |
| Surface | No.1 |
| Thickness | 3.5mm |
| Name | Mild steel coil |
|---|---|
| Grade | S25C |
| Width | 1500mm or Customized size |
| Surface | No1 |
| Thickness | 3mm or Customized size |
| Name | Q235 MS Walzblech Carbon |
|---|---|
| Klasse | Q235 |
| Breite | 1500mm |
| Auftauchen | MS-Farbe |
| Dicke | 3mm |
| Name | chinesische Rohre aus leichtem Stahl SAE1020 |
|---|---|
| Zulassung | SAE1020 |
| Länge | Auf Wunsch des Kunden |
| Typ | Nahtlose Stahlrohre |
| Stärke | SCH10 |
| Name | S355 Nahtlose Stahlrohre |
|---|---|
| Zulassung | ASTM A572 |
| Länge | Kundengebundene Länge |
| Typ | MS-Rohre |
| Stärke | 3 mm |
| Name | SA516Gr70 High Carbon Steel Coils |
|---|---|
| Surface | No1, 2B carbon steel |
| Thickness | Customized Size |
| Certificate | Can be available |
| Color | Black or natural color |
| Name | Mild steel coils |
|---|---|
| Grade | SS400 |
| Width | 1000mm |
| Surface | No.1 Hot-rolled |
| Thickness | 4mm |
| Name | No1 2B Mild steel coil |
|---|---|
| Grade | Q345 |
| Width | Based on customer needs |
| Surface | 2B cold-rolling |
| Thickness | Based on customer needs |
| Name | Kaltgewalzte Stahlspule Q195 |
|---|---|
| Grad | Q195 |
| Breite | 1220mm |
| Art | Spulen |
| Stärke | 1mm |
| Name | Non-Alloy Carbon steel coil |
|---|---|
| Surface | Embossed |
| Thickness | According to demand |
| Certificate | MTC SGS ISO |
| Color | Black |