| Name | Mild steel coils |
|---|---|
| Grade | A513 |
| Width | 1200mm |
| Surface | No.1 |
| Thickness | 3.5mm |
| Name | Mild steel coil |
|---|---|
| Grade | S25C |
| Width | 1500mm or Customized size |
| Surface | No1 |
| Thickness | 3mm or Customized size |
| नाम | Q235 MS रोल्ड शीट कार्बन |
|---|---|
| श्रेणी | Q235 |
| चौड़ाई | 1500 मिमी |
| सतह | एमएस रंग |
| मोटाई | 3 मिमी |
| नाम | चीनी हल्के स्टील पाइप SAE1020 |
|---|---|
| ग्रेड | SAE1020 |
| लम्बाई | ग्राहक के अनुरोध के रूप में |
| प्रकार | निर्बाध स्टील पाइप |
| मोटाई | SCH10 |
| नाम | S355 सीमलेस स्टील पाइप |
|---|---|
| ग्रेड | एएसटीएम ए572 |
| लम्बाई | अनुकूलित लंबाई |
| प्रकार | एमएस पाइप्स |
| मोटाई | 3 मिमी |
| Name | SA516Gr70 High Carbon Steel Coils |
|---|---|
| Surface | No1, 2B carbon steel |
| Thickness | Customized Size |
| Certificate | Can be available |
| Color | Black or natural color |
| Name | Mild steel coils |
|---|---|
| Grade | SS400 |
| Width | 1000mm |
| Surface | No.1 Hot-rolled |
| Thickness | 4mm |
| Name | No1 2B Mild steel coil |
|---|---|
| Grade | Q345 |
| Width | Based on customer needs |
| Surface | 2B cold-rolling |
| Thickness | Based on customer needs |
| नाम | कोल्ड रोल्ड स्टील कॉइल Q195 |
|---|---|
| श्रेणी | Q195 |
| चौड़ाई | 1220 मिमी |
| प्रकार | कॉयल |
| मोटाई | 1 मिमी |
| Name | Non-Alloy Carbon steel coil |
|---|---|
| Surface | Embossed |
| Thickness | According to demand |
| Certificate | MTC SGS ISO |
| Color | Black |