| Name | Mild Steel Coils |
|---|---|
| Grade | A513 |
| Width | 1200mm |
| Surface | No.1 |
| Thickness | 3.5mm |
| Name | Mild Steel Coil |
|---|---|
| Grade | S25C |
| Width | 1500mm Or Customized Size |
| Surface | No1 |
| Thickness | 3mm Or Customized Size |
| Name | Q235 MS Rolled Sheet Carbon |
|---|---|
| Grade | Q235 |
| Width | 1500mm |
| Surface | MS Color |
| Thickness | 3mm |
| Name | Chinese Mild Steel Pipes SAE1020 |
|---|---|
| Grade | SAE1020 |
| Length | As Client's Request |
| Type | Seamless Steel Pipes |
| Thickness | SCH10 |
| Name | S355 Seamless Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | ASTM A572 |
| Length | Customized Length |
| Type | MS Pipes |
| Thickness | 3mm |
| Name | SA516Gr70 High Carbon Steel Coils |
|---|---|
| Surface | No1, 2B Carbon Steel |
| Thickness | Customized Size |
| Certificate | Can Be Available |
| Color | Black Or Natural Color |
| Name | Mild Steel Coils |
|---|---|
| Grade | SS400 |
| Width | 1000mm |
| Surface | No.1 Hot-rolled |
| Thickness | 4mm |
| Name | No1 2B Mild Steel Coil |
|---|---|
| Grade | Q345 |
| Width | Based On Customer Needs |
| Surface | 2B Cold-rolling |
| Thickness | Based On Customer Needs |
| Name | Cold- Rolled Steel Coil Q195 |
|---|---|
| Grade | Q195 |
| Width | 1220mm |
| Type | Coils |
| Thickness | 1mm |
| Name | Non-Alloy Carbon Steel Coil |
|---|---|
| Surface | Embossed |
| Thickness | According To Demand |
| Certificate | MTC SGS ISO |
| Color | Black |