| Name | 430 Stainless Steel Sheets Plates |
|---|---|
| Grade | 430 |
| Thickness | 0.8mm 1mm |
| Type | 430 SS Sheets |
| Surface | 2B / BA / 8K |
| Name | 304 Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 0.5mm 0.6mm |
| Type | SS Sheets |
| Surface | 2B BA |
| Name | SS 316L Stainless Steel Sheets |
|---|---|
| Grade | 316L |
| Thickness | 1mm 2mm |
| Type | Plate Sheets |
| Surface | 2B / BA / 8K |
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
|---|---|
| Steel Grade | 304 316 316l 430 201 310s |
| Standard | ASTM, AISI, JIS, DIN, EN |
| Packing | Standard Sea-worthy Packing |
| Processing Technology | Cold Rolled |
| Length | 2000mm-6000mm |
|---|---|
| Width | 1000mm-2000mm |
| Package | Standard Export Package, Or As Required |
| Item | Stainless Steel Plate |
| Material | Stainless Steel |
| Package | Standard Export Package, Or As Required |
|---|---|
| Length | 2000mm-6000mm |
| Packing | Standard Sea-worthy Packing |
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Processing Technology | Cold Rolled |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Item | Stainless Steel Plate |
| Size | As Customer's Requirement |
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Length | 2000mm-6000mm |
| Steel Grade | 304 316 316l 430 201 310s |
|---|---|
| Size | As Customer's Requirement |
| Length | 2000mm-6000mm |
| Processing Technology | Cold Rolled |
| Material | Stainless Steel |
| Name | SS304 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 40mm |
| Type | Sheet |
| Surface | No.1 |
| Name | SS304 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 32mm |
| Type | Sheet |
| Surface | No.1 |