| Name | EN S185 Carbon Steel Coil |
|---|---|
| Surface | Hot-rolled Cold-rolled Carbon Steel |
| Thickness | AS Needs |
| Certificate | MTC SGS ISO Available |
| Color | Black Or Silver |
| Name | Chinese Factory TP3 Copper Sheets |
|---|---|
| Grade | TP3 |
| Purity | 99.9%+ |
| Toerlance | +- 1% |
| Thickness | 5mm |
| Name | Non-Alloy Mild Steel Coil |
|---|---|
| Grade | GB 20# |
| WidtBased On Customer Needsh | As Needs |
| Surface | Mild Steel |
| Thickness | As Needs |
| Name | C1220 Copper Sheet |
|---|---|
| Grade | C1220 |
| Certificate | SGS |
| Type | Plate |
| Thickness | 1.4mm |
| Name | Galvanized Steel Coils |
|---|---|
| Grade | DX51D |
| Thickness | 0.5mm |
| Shape | Round |
| Surface | Flat |
| Name | Chinese Copper Cathode T1 T2 T3 Grade |
|---|---|
| Grade | T1 T2 T3 |
| Material | Copper Cathode Sheets |
| Toerlance | +- 1% Standard |
| Thickness | 4mm 5mm |
| Name | Galvanized Colored Steel Plates |
|---|---|
| Grade | SPCC 75g/㎡ |
| Zinc Coating | 75g/㎡ |
| Material | Galvanized Coated |
| Size | Can Be Customized |
| Name | Copper Sheet |
|---|---|
| Grade | T2 |
| Certificate | SGS |
| Type | Plate |
| Thickness | 0.8mm |
| Name | H59 Brass Sheets |
|---|---|
| Grade | H59 |
| Certificate | SGS |
| Shape | Sheets |
| Thickness | 3mm |
| Name | High Quality Carbon Steel Coil |
|---|---|
| Grade | ASTM A53 |
| Width | Customized Size |
| Surface | 2B Cold-rolling |
| Thickness | Customized Size |