| Name | GI Steel Sheets |
|---|---|
| Grade | DX51D |
| Thickness | 4mm |
| Type | GI Products |
| Surface | Zinc Layer |
| Name | Stainless Steel Coils Strips 304 |
|---|---|
| Grade | 304L |
| Thickness | 3mm |
| Type | Coils Srips |
| Surface | Smooth Surface |
| Name | 316L Stainless Steel Coils |
|---|---|
| Grade | 316L |
| Thickness | 0.8mm 1mm |
| Type | SS Coils |
| Origin | Shandong, China |
| Name | 304 Stainless Steel Embossed Coil |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 0.4mm |
| Type | Emboosed Coil |
| Certiificate | Available |
| Name | Hot Dipped Galvanized Steel Sheets |
|---|---|
| Grade | DX54D Z110 |
| Process | Hot Dipped |
| Size | Based On Customer Needs |
| Application | Industet Building, Public Buildings |
| Name | SS410 Stainless Steel Plate |
|---|---|
| Grade | 410 |
| Thickness | 8mm |
| Type | Sheet |
| Surface | Flat |
| Name | Chinese Stainless Steel Plates 201 SS Sheets |
|---|---|
| Grade | 201 |
| Thickness | 1mm 1.5mm |
| Type | Stainless Steel 201 |
| Surface | 2B / BA / HL /8K |
| Name | Q345 Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Grade | Q345 |
| Length | 2438mm |
| Type | Sheet/Plate |
| Thickness | 12mm |
| Name | Galvanized Colored Steel Plates |
|---|---|
| Grade | SGCC Z30 |
| Thickness | 3mm |
| Material | Zinced Coated Steel Sheet |
| Process | Non-Spangle |
| Name | 316L Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | 316L |
| Thickness | 4mm |
| OD | 60mm |
| Length | As Client's Request |