| Name | TP316 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | 316/316L |
| Thickness | 2.5mm |
| OD | 33 Mm |
| Length | 3m 5m 5.8m |
| Keyword | Stainless Steel |
|---|---|
| Process | Cold -rolling |
| Corrosion Resistance | High |
| Outside Diameter | 4mm To 2500mm(1/8”inch-120”inch) |
| Steel Grade | 400 Series 304 201 316L |
| Name | Seamless Carbon Steel Pipes Q355B |
|---|---|
| Grade | Q355B |
| Length | 6m Or As Request |
| MTC | Available |
| Thickness | 3.5mm |
| Name | 42CrMo Alloy Steel Pipe Tubing |
|---|---|
| Grade | 42CrMo |
| Length | 6m |
| Type | Round Pipes |
| Thickness | Sch40 |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 3.5 Mm |
| Diameter | 60mm |
| Length | Customized Length |
| Name | SS304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 1mm |
| OD | 10 Mm |
| Length | As Client's Request |
| Name | TP304 Stainless Steel Tubes |
|---|---|
| Grade | 304 / 304L |
| Thickness | SCH40S |
| OD | 3 Inch |
| Length | As Requirments |
| Name | 304 Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 4mm |
| Diameter | 114mm |
| Length | 6m Or As Request |
| Name | 316L SS Tubing Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | 316L |
| Thickness | 108mm |
| Diameter | 3.5 Inch |
| Length | 6m 12m 3m |
| Welding Line Type | ERW |
|---|---|
| Corrosion Resistance | High |
| Steel Grade | 400 Series 304 201 316L |
| Process | Cold -rolling |
| Packaging | Standard Export Package |