| Name | T1 TP1 Copper Pipe |
|---|---|
| Grade | TP1 |
| OD | 40mm |
| Type | Round Pipes |
| Thickness | 1.8mm |
| Name | 20# MS Pipes |
|---|---|
| Grade | 20# |
| Length | Customization |
| Type | Water Pipe |
| Thickness | 12mm |
| Name | 20# Mild Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | 20# |
| Length | 6000 Mm |
| Type | Round Pipes |
| Thickness | 8mm |
| Name | Galvanized Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | DC53D |
| Thickness | 8mm |
| Shape | Round |
| Surface | Slippery |
| Name | 20G Seamless Boiler Pipe |
|---|---|
| Grade | 20G |
| Length | 6m Or As Customer's Requirment |
| Type | Boiler Pipe |
| Thickness | Sch40 |
| Name | Seamless Mild Steel Pipes Tubes 20# |
|---|---|
| Grade | ASTM SAE1020 |
| Length | Customized Length |
| Type | Mild Steel Seamless Pipes |
| Thickness | SCH80 |
| Name | Seamless Q355 Carbon Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | Q355B |
| Length | 6m Or As Request |
| Type | Round Pipes |
| Thickness | 2.5mm |
| Name | Seamless Q235 Carbon Steel Pipes Tubes |
|---|---|
| Grade | Q235 |
| Length | 6m 12m 3m |
| Type | Round Pipes |
| Thickness | 6mm |
| Name | 20# Seamless Steel Pipes And Tubing |
|---|---|
| Grade | 20# |
| Length | Customized Length |
| Type | Large Diameter Pipe |
| Thickness | 6mm |
| Name | Mild Steel Square Pipe Rectangle Tube |
|---|---|
| Grade | Q235 |
| Length | Customized |
| Type | Square Pipes |
| Thickness | 3mm |