| Name | 304 Stainless Steel Rectangular Pipe |
|---|---|
| Grade | 304 |
| Thickness | 4mm |
| Size | 100*80mm |
| Length | Customized Length |
| Name | 316L SS Tubing Stainless Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | 316L |
| Thickness | 3mm |
| Diameter | 2.5 Inch |
| Length | Customization |
| Name | SS 316L Stainless Steel Tube |
|---|---|
| Grade | 316L |
| Thickness | 2mm |
| Diameter | 5 Inch |
| Length | 6m Or As Request |
| Name | SS316L Stainless Steel Tubing / Pipe |
|---|---|
| Grade | 316L |
| Thickness | 1mm |
| Diameter | 2 Inch |
| Length | 5.8m |
| Surface | MIRROR / SATIN / Matt Black |
|---|---|
| Outside Diameter | 4mm To 2500mm(1/8”inch-120”inch) |
| Corrosion Resistance | High |
| Welding Line Type | ERW |
| Outer Diameter | Customized |
| Outside Diameter | 4mm To 2500mm(1/8”inch-120”inch) |
|---|---|
| Welding Line Type | ERW |
| Surface | MIRROR / SATIN / Matt Black |
| Corrosion Resistance | High |
| Business Type | Manufaturer |
| Name | 35CrMo Alloy Steel Pipe Tubing |
|---|---|
| Grade | 35CrMo |
| Length | 6m |
| Type | Alloy Steel Pipe |
| Thickness | 1mm |
| Origin | Jiangsu China(Mainland) |
|---|---|
| Process | Cold -rolling |
| Packaging | Standard Export Package |
| Outer Diameter | Customized |
| Surface | MIRROR / SATIN / Matt Black |
| Name | Carbon Steel Pipes Q345B |
|---|---|
| Grade | Q345B |
| Length | 12m 6m |
| MTC | Available |
| Thickness | 1.5mm |
| Name | TP1 Copper Pipe |
|---|---|
| Grade | TP1 |
| OD | 32mm |
| Type | Round Pipes |
| Thickness | 1.5mm |