| Name | Seamless Carbon Steel Pipes Q355 |
|---|---|
| Grade | Q355 |
| Length | Customized |
| Color | Dark Grey |
| Thickness | 2mm |
| Name | 20# Fertilizer Tube Steel Pipe |
|---|---|
| Grade | 20# |
| Length | Customized |
| Type | Alloy Steel Pipe |
| Thickness | Sch10 |
| Name | 20# Seamless Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | 20# |
| Length | 12 Meters Or 6 Meters |
| Type | Round Pipes |
| Thickness | 6mm |
| Name | 15CrMo Alloy Steel Pipe Tubing |
|---|---|
| Grade | 15CrMo |
| Length | 6m Or As Customer's Requirment |
| Type | Alloy Steel Pipe |
| Thickness | 1.5mm |
| Name | Seamless Alloy Steel Pipes Tubes |
|---|---|
| Grade | 12CrMoVG |
| Length | 6m Standard |
| Type | Round Pipes |
| Thickness | 12mm |
| Name | 40Cr Alloy Steel Pipe Tubing |
|---|---|
| Grade | 40Cr |
| Length | 6m Or As Customer's Requirment |
| Type | Alloy Steel Pipe |
| Thickness | 1.5mm |
| Name | Galvanized Steel Pipes |
|---|---|
| Grade | SGCC |
| Thickness | 2mm |
| Type | Pipes |
| Surface | Smooth |
| Name | H59 Brass Pipes |
|---|---|
| Grade | H59 |
| OD | 8mm |
| Type | Round Brass Pipes |
| Thickness | 1mm |
| Name | H59 Copper Pipe |
|---|---|
| Grade | H59 |
| OD | 22mm |
| Type | Pipes |
| Thickness | 1.5mm |
| Name | C51100 Bronze Pipes |
|---|---|
| Grade | C51100 |
| OD | 89mm |
| Type | Round Pipes |
| Thickness | 3mm |